SELJAKOTID SELGA!

Seljakotid on muutunud ülipopulaarseks ning neist on saanud üks praktiline alternatiiv käekottidele ja õlakottidele. Seljakoti all ei mõtle me enam ammu ühte suurt ja igavat matkakotti, vaid ikka mitmesuguseid huvitava disaini ja mustriga kotte, mis on üheks silmapaistvaks aksessuaariks ning mis ei jää käekotile mitte kuidagi alla. Olenevalt seljakotist sobib teda kanda nii pidulikel sündmustel kui ka igapäevaseid toimetusi tehes. 

Mida seljakotti ostes silmas pidada?

Kindlasti ei ole olemas seda ühte ja õiget seljakotti. Valiku saad teha vastavalt oma meeleolule ja vajadusele. Kui aga vajad sobiva seljakoti otsimisel abi, siis järgnevalt mõned soovitused, millest võiks uue lemmiku leidmisel abi olla.

Kui Sa oled väikest kasvu, siis Sulle sobivad eriti hästi pisikesed seljakotid. Suur seljakott võib jätta mõnikord tõesti mulje, et oled teel pikale matkale või rattaretkele. Eriti kui tegemist on pidulikuma sündmusega, on väiksem stiilne seljakott kindlasti sobilikum. Soovitav on mõelda ka sellele, millise garderoobi juurde Sa seljakotti kanda tahad. Kui eelistad suuri mustreid ja erksaid värve, siis sobib ühevärviline seljakott kindlasti paremini. Kui aga Sinu riietus on tavaliselt ühevärviline ning pigem tagasihoidlik, siis üks vahva mustriga seljakott on sel juhul nagu täpp i-tähe peal ning annab Sinu välimusele viimase lihvi.

Seljakotti ostes proovi seda julgelt juba kaupluses selja peale. Oluline on, et seljakott istuks hästi ja mugavalt seljas. Seega võta endale piisavalt aega ning proovi, kas koti rihmad on parajad ning kas oled koti suurusega rahul. Kui kannad kaasas rohkelt asju ning Sinu kott on alati raskeid asju täis, peaks Sinu seljakott olema tugevam ning polsterdatud. Kui otsid seljakotti oma kooliasjade või muude dokumentide kandmiseks, siis on tugevam seljakott samuti sobilikum.

Seljakoti eelised

Peale selle, et seljakott on üks kaasaaegne ning ülipopulaarne aksessuaar, on selle kandmine ka Sinu tervisele kasulikum. Eks me kõik ju tea, mida tähendab raske käekoti kandmine õlal. Tihtilugu tunneme pärast pikka kandmist, et nii selg kui ka õlg valutavad ning enam kotti kanda ei jõua. Seljakotiga seda probleemi enamasti ei teki, sest siis jaotub raskus selja ja õlgade vahel võrdselt ning koti kandmine on tunduvalt lihtsam. Ja pealegi on Sul seljakotti kandes ka käed vabad.

Seljakoti hooldamine

Kui otsustasid tekstiilist seljakoti kasuks, siis enamasti on seda võimalik ka käsitsi õrnalt ja madalal temperatuuril pesta. Ürita vältida pesumasinaid ja kuivateid, sest need võivad Su seljakoti ära rikkuda ning vormist välja viia.

Sünteetilisest materjalist seljakotti saad hooldada niiske lapi või pehme harjaga. Lapi niisutamiseks kasuta ainult sooja vett ning väldi muid hooldusvahendeid.

Nahast seljakotte sobib hooldada spetsiaalselt naha puhastamiseks mõeldud toodetega. Väldi seepi ja muid hooldusvahendeid, mis on naha hooldamiseks sobimatud.