SALLID JA RÄTIKUD ON SUUREPÄRASED SAATJAD IGAL HOOAJAL!

Sallid kui multitalendid!

Sallid ja rätikud on aksessuaaride seas ühed multitalendid. Nad annavad igale riietusele värske ja huvitava välimuse ning olenevalt materjalist ning suurusest hoiavad meid seejuures ka soojas.

Vähe sellest, et moodsaid ja vahvaid salle on saadaval ääretult palju, piisab fantastilise tulemuse saavutamisest ka ühest ainsast sallist. Isegi kui paljud meist kannavad salli praktilisel eesmärgil ja enamasti ühel ja samal viisil, on sallide kasutamisvõimalused siiski mitmekülgsemad. Kreatiivsusel siin piire ei ole. Kindlasti ei pea sa oma salli iga päev ühte moodi ümber kaela siduma, vaid võid sellega mitmel erineval viisil eksperimenteerida. Peagi märkad, et sallist võib saada üks Sinu lemmikaksessuaar, mille kasutamisvõimalused üllatavad sind iga päev.

Erinevused sallide ja rätikute vahel

Sallid on enamasti ristkülikukujulised, rätikud aga reeglina ruudu või kolmnurkse kujuga. Salle seostavad paljud meist ainult praktilise aksessuaariga, mida kanda külma ilmaga vältimaks külmetusi jms. Rätikud seevastu seostuvad soojema perioodiga ning neid kantakse talvel tunduvalt vähem kui salle. Tegelikkuses sobib nii salli kui ka rätikut kanda aastaringselt iga päev ja iga ilmaga. Oluline on ainult leida sobiv materjal, kuju ning värv. Talviseks hooajaks sobivad enamasti paksemast materjalist sallid (nt. kašmiir, angoora, mohäär), suveks aga midagi õhulisemat (nt. puuvill, siid, viskoos).  Just õhulisemad sallid ja rätikud on need, millega saab eriti hästi eksperimenteerida.

25 võimalust sallide kandmiseks

Järgnev video annab Sulle 25 erinevat ideed sallide kandmiseks. Seega ei jää muud üle kui leida endale suure valiku hulgast üks — või miks mitte ka mitu sobivat salli ja rätikut — ning asuda eksperimenteerima.


Video © Wendy’s Lookbook

Vahvad mustrid ja suur värvivalik

Sallide hulgast võib igaüks valida endale just need värvid ja mustrid, mida kandes end hästi tunda. Lillelised, triibulised ja ruudulised mustrid annavad ühevärvilisele riietusele fantastilise noodi. Ühevärvilised sallid sobivad aga ideaalselt mustrilise riietuse juurde.

 

Kuidas hooldada salle ja rätikuid?

Kui tegemist on sallide ja rätikutega, mis on valmistatud viskoosist või siidist, võib neid pesta ka pesumasinas. Valida tuleks aga kindlasti väga madala temperatuuriga programm ning võimalusel tuleks hoiduda tsentrifuugi kasutamisest.

Kašmiirist valmistatud sallide pesemiseks sobib õrn käsipesuprogramm ning kindlasti tuleks ka siin vältida tsentrifuugimisfunktiooni. Sama kehtib ka villaste sallide hooldamisel. Angoorast ja mohäärist salle pestes tuleks kindlasti valida õrn käsipesuprogramm. Nii kašmiirist, angoorast kui ka mohäärist valmistatud salle tuleks kuivatada pikali. Vastasel juhul võib sall välja venida ning kaotada oma tavapärase kuju. Kuivatite kasutamine on sallide hooldamisel kindlasti tabu. Kui Sa soovid, et Sinu sall säiliks kaua ilusa ja uuena, siis tuleks kuivatite kasutamisest igal juhul hoiduda.