TRENDIKAD PÄIKESEPRILLID!

Päikeseprillid on nii suvel kui ka talvel ühed must-have aksessuaarid. Olgu siis tegemist sportliku või elegantse riietusega – päikeseprillid sobivad sinna juurde igal juhul.

Peale selle, et päikeseprillid aitavad Sinu välimusele lisada trendikust, on neil ka väga suur praktiline väärtus, sest just see tore aksessuaar kaitseb Su silmi lõõmava päikese eest.

Millise kujuga päikeseprille valida?

Teatavasti maitse üle ei vaielda ja igaüks võib ise otsustada, millise kujuga prille kanda. Kui Sa aga oled prillide valimisel ebakindel, siis ürita vältida prille, mille kuju on Sinu näokujuga sarnane. Sama kujuga päikeseprillid võivad Sinu näo proportsioone ebasoodsalt mõjutada. Kui Sul on väga ümmargune nägu, siis proovi ümmarguste prilliraamide asemel muretseda endale näiteks teistsuguse kujuga prillid. Erinevate kujudega prillidest juba puudust ei tule. On ju saadaval nii ovaalseid, kandilisi kui näiteks ka südamekujulisi prille.

Kandiline näokuju

Kui Sul on markantsed näojooned, peaksid proovima ovaalse kujuga päikeseprille. Sinule sobivad ka hästi peenikeste raamiga prillid. Ürita vältida kandilisi prilliklaase ja -raame.

Südamekujuline näokuju

Sa peaksid kandma pigem kitsaid päikeseprille. Need võiksid olla näiteks kandilised või miks mitte ka ovaalsed. Vähem sobivad Sulle suurte klaasidega prillid.

Ümmargune näokuju

Kui Sa kuulud nende hulka, kellel on pigem ümmargune näokuju, siis Sa peaks valima prilliraamid, mis Sinu nägu nii-öelda „piklikumaks venitaks“. Selleks sobivad suurepäraselt ristkülikukujulised aga ka peenikese raamiga päikeseprillid. Vältima peaks suuri ümmargusi prille, mis muudavad Su näo veelgi ümmargusemaks.

Ovaalne näokuju

Ovaalse näokujuga naistel on muidugi kõige lihtsam, sest neile sobivad pea igasuguse kuju ja suurusega prillid.

Lõppude lõpuks otsustad aga Sina ning kõige tähtsam prillide valikul on see, et Sina end hästi tunneks. Kõik muu ei olegi oluline.

Päikeseprillid

Kuidas hooldada päikeseprille?

Päikeseprille tuleks hoida selleks ettenähtud karbis. Kui karpi ei ole parasjagu käepärast, tuleks prillid asetada lauale, riiulile vms nii, et prilliklaasid jääksid ülespoole. Prilliklaase ei tohiks kunagi puhastada paberrätikuga, sest see võib mõjuda nagu liivapaber. Pigem tuleks valida spetsiaalsed prillide puhastamiseks ettenähtud lapid või siis kasutada puhast vett ja kuivatamiseks mikrokiudlappi.

Kui Sa märkad, et prilliklaasidele on sattunud juukselakki, päikesekreemi või näiteks õli, siis ürita prillid võimalikult kohe puhtaks teha. Sama kehtib ka näpujälgede kohta. Hea hoolduse korral võid oma lemmikutest kaua rõõmu tunda.