ÖÖKULLIDE VAIMUSTUSES!

Öökullid on igal pool!

Nii võiks arvata, kui poodides ringi jalutada või ajakirju sirvida. Tundub, et ei ole enam ühtegi nurgakest, kust mõni suurte ja armsate silmadega öökull Sulle otsa ei vaataks. Öökulle leidub absoluutselt igal pool: patjadel, ehetel, kampsunitel, kottidel ja seljakottidel. Leida võib isegi öökulli motiiviga voodipesu, kardinaid ja küünlaid. Lisaks sellele on kindlasti igaüks meist märganud, et öökulli motiiviga patju kingitakse tihtilugu vastsündinutele ning eeldatakse, et see tark ja nutikas linnuke toob nii lapsele kui ka tema tervele perele õnne.

Öökullidest kangelased

Kindlasti annab öökullide populaarsusele juurde ka tõsiasi, et öökullid on nii paljudes raamatutes kui ka filmides olulisteks kangelasteks. Harry Potteri fännid teavad ju J.K. Rowlingu romaanidest Harry truud ja armast sõpra Hedwigit, kes Harryle ka kõige raskematel aegadel toeks on ning lõpuks oma elu hinnaga Harry päästab.

Ja kes meist ei tunneks Karupoeg Puhhi raamatutest tarka öökulli, kelle poole nii Karupoeg Puhh kui ka tema sõbrad targa nõuande saamiseks pöörduvad. Isegi siis, kui öökulli pikad ja targutavad jutud nii mõnigi kord väsitavalt mõjuvad.

Öökull kui tarkuse sümbol

Tänapäeval on öökull üldiselt positiivseks kangelaseks ning teda nähakse tarkuse ja abivalmiduse sümbolina. Pole siis imestada, et öökull on nii mõnegi kooli sümboliks ning öökulli motiivi kasutatakse nii olümpiaadide korraldamisel kui ka paljudes kooliõpikutes.

Samas on aga mütoloogiast teada, et öökull võib olla väga salakaval ning teda on nähtud ka õnnetuse sümbolina. Seetõttu on öökulle nii kardetud kui ka imetletud. Õnneks on öökullide maine aastasadadega oluliselt paranenud ning enamus meist on kindlal veendumusel, et see vahva linnuke on üheks olulisemaks tarkuse ja õnne sümboliks. Ja kui vaadata öökulli suurtesse ja tarkadesse silmadesse, siis pole selles ju kahtlustki.