KUIDAS HOOLDADA EHTEID?

Nii nagu kõik meist, vajavad ka meie ehted hooldust. Seda, kuidas ühte või teist ehet hooldada, ei olegi nii lihtne ühe lausega seletada. Olenevalt ehte tüübist ja materjalist, tuleks valida sobiv hooldus.

Üldised reeglid

Tähtis on silmas pidada, et siis, kui ehete kandja puhkab või tegeleb iluprotseduuridega, on ehete koht neile ette nähtud ehetekarbis. Kindlasti ei tohi ehetega minna ei sauna, ujulasse, merevette ega dušši alla. Ka magama minnes tuleks ehted ära võtta.

Ükskõik, mis materjalist ehetega on tegu, vältida tuleks kontakti juuksehooldus-, make-up-vahendite ning hoolduskreemidega. Igasuguste iluprotseduuride ajaks tuleb ehted ära võtta, sest mürkained, mida suur osa hooldusvahenditest sisaldavad, kahjustavad ehteid. Ka pesu pesemise ning nõudepesu ajaks, oleks soovitatav ehted, eriti sõrmused, käevõrud ning kellad, ära võtta. Isegi kiire kätepesu võib Sinu ehteid kahjustada. Samuti peaks vältima ehete kandmist juuksurisalongi külastamise ajal.

Ehteid võiks hoida ehetele mõeldud karbis. Kindlasti ei tohiks ehteid üksteise otsa visata, vaid üritada leida igale ehtele oma nurgake. Pärleid võiks hoida eraldi riidest kotikeses või siis pehme lapi sees, et vältida kriimustusi kokkupuutel teiste ehetega.

Kuld ja hõbe

Kullast ja hõbedast, aga ka ülekullatud või hõbetatud ehted, võivad aja jooksul tuhmuda ning tumedaks oksüdeeruda. Hõbedast ehete puhul on soovitatav kasutada poes saadavaid hõbeda puhastusvahendeid. Ülekullatud ning –hõbetatud eheteid võib puhastada soojas vees neutraalse ph-tasemega seebiga. Kuldehete puhastamisel aitab suurepäraselt tavaline hambapasta. Pärast on soovitatav ehteid puuvillase või sametise lapiga poleerida.

Hõbeehete puhastamisel võib ka köögikapist abivahendeid leida. Nimelt sobivad hõbeda puhastamiseks küpsetuspulber või sooda, mida tuleks segada veega ühtlaseks massiks ning hõbeehtele kanda. Seejärel tuleks see mass veega maha pesta ning hõbeehted pehme lapiga ära kuivatada ning poleerida. Isegi hapupiimaga on võimalik hõbeehteid hooldada. Selleks tuleks hõbeehteid hoida mitu tundi hapupiima sees ning seejärel poleerida.

Hõbeehteid võib hoida alumiiniumfooliumi sisse keeratult väikestes kilekottides, mis tagab ehtele pikaks ajaks ilusa särava välimuse.

Pärlid

Erilist hooldust nõuavad pärlid. Kindlasti tuleb vältida pärlite sattumist vette või niisketesse tingimustesse. Pärlitele on soovitatav teha kord aastas oliiviõli vanni, tänu millele nad saavad oma esialgse läike tagasi.

Pärlite puhul on oluline, et neid ei hoitaks lõõmava päikese ning kuuma käes. Pärleid võib puhastada niiske pehme lapiga, sest sel moel on võimalik eemaldada parfüümi, rasva ja teisi jääkaineid.

Kivid

Looduslikest kividest valmistatud ehtete korral tuleb kindlasti vältida kontakti õlide ning rasvadega.

Peavõrud
Moeehted on ehted, mis ei ole valmistatud väärismetallidest.

Moeehted

Moeehete puhul ei ole tegemist väärismetallidega, mis tähendab seda, et erinevalt väärismetallidest ei ole nende „eluiga“ piiramatu. Moeehete puhastamisega tuleb olla väga ettevaatlik. Neid ei tohiks märja lapi või hambapastaga puhastada.

Pigem tuleks puhastada neid õrnalt kuiva puuvillase või sametise lapiga. Kui see ei aita, võib puhastada neid õrnalt neutraalse ph-tasemega seebivees niisutatud lapiga. Seejärel tuleks ehe külma veega puhtaks teha ning ettevaatlikult ära kuivatada. Kuivatamiseks võib kasutada ka juuksefööni, mille jahe õhk kuivatab ehte kriimustusi tekitamata.

Moeehete puhul on aga kõige tähtsam teha ennetustööd, s.t. hoolitseda selle eest, et ehete puhastamine ei oleks üldse vajalik. Selleks tuleks vältida moeehete suurimaid vaenlaseid: niiskust ja päikest.

Rannas päevitades ja vette minnes, peaks moeehted kindlasti ära võtma. Koduste koristustööde või iluprotseduuride ajal on moeehete koht selleks ette nähtud karbis. Pärast ehete kandmist võiks ehted pehme sametise lapiga ära kuivatada ning ehetekarpi asetada.

Ehetekarbid ja ehetepuud on ennetustöös väga suurteks abivahenditeks. Nii väldime erinevate moeehete kokkupuutel tekkinud kriimustusi ning kindlustame oma lemmikutele säravama tuleviku. Ehete hoidmiseks mõeldud abimehi ei tohiks hoida niiskes ruumis, vaid kuivas kohas, kus ei ole otsest päikesevalgust.

Jälgides neid lihtsaid reegleid, on võimalik oma moeehetest väga pikka aega rõõmu tunda.

3 lihtsat reeglit, mis hoiavad Sinu moeehted kaua ilusate ja säravatena

  1. Väldi niiskust ja otsest päikesepaistet!
  2. Puhasta neid pärast kandmist kuiva pehme lapiga!
  3. Hoia oma ehteid eraldi karpides või ehetepuul!

Ehete hooldus pehme lapiga

Ehete puu

Vaata lisainformatsiooni ka siit.

Tagasi