UUS VANA TREND – CHOKER KAELAEHTED

kaelaehted choker

Millega on tegu?

Viimasel ajal räägitakse moemaailmas väga tihti aksessuaarist nimega Choker. Millega siis õigupoolest tegu on? See esmapilgul ehk tundmatu sõna tähendab inglisekeeles ei midagi muud kui “kägistajat”. Tegemist on kaelaehtega, mida kanti juba 15. sajandil ning mis oli tol ajal ca. 40 cm pikkune enamasti pärlitest koosnev kaelaehe.

Choker on liibuv kaelakee, mis on väga tihedalt ümber kaela. Sellest ka tema nimetus „Kägistaja“. Kägistajad võivad olla valmistatud väga erinevatest materjalidest nagu näiteks nahk, metall, tekstiil, plastik, helmed jne. Kaunistamiseks on tihtilugu kasutatud litreid või ka mitmesuguseid ripatseid.

Sajandite tagune trend

18. sajandil seostus see liibuv kaelaehe Prantsuse revolutsiooniga. Paljud naised kandsid neid kaelaehteid mälestamaks revolutsioonis hukkunuid. Ka 19. sajandil olid sellelaadsed kaelaehted väga populaarsed. Osaliselt oli see tingitud tõsiasjast, et Suurbritannia kuninga Edward VII abikaasa ja kuninganna Alexandra kandis just selliseid kaelaehteid varjamaks kaelal olevat armi. Uut hoogu sai see trend 90. aastatel kui paljud kuulsused demonstreerisid neid toredaid kaelaehteid. Rohkem kui 20 aastat hiljem on see trend tagasi ning leiab iga päevaga üha enam poolehoidjaid.

Choker kaelaehe

Kuulsuste uus lemmik

Kui 90. aastatel oli Choker kaelaehted pigem julgemate ning tihtilugu ka mässuliste ehetekandjate lemmikuks, siis nüüd on olukord pisut teistmoodi. Isegi kui kaelaehte nimi “Kägistaja” nii mõnegi inimese hetkeks ära ehmatab, on tegemist ääretult ilusate ning enamasti ka väga originaalsete ehetega. Nimest hoolimata tasub selle trendiga kaasa minna. Kui vaadata tuntud lauljaid, näitlejaid, modelle ning teisi kuulsaid avaliku elu tegelasi, siis märkab üsna ruttu, et on väga palju neid, kes on selle vahva trendiga kaasa läinud. Nii on näiteks tuntud ameerika laulja Taylor Swifti ja näitleja Kate Hudsoni garderoobis nii mõnigi originaalne liibuv kaelaehe. Ka paljud moeloojad on hakanud originaalseid ja kauneid Choker kaelaehteid looma. Kuna see trend on alles tõusuteel, siis jääb ainult põnevusega oodata, kuhu see trend meid viib.

Leia endale sobiv Choker!

Choker kaelaehet on võimalik ka ise valmistada. Seega kui Sa pole endale leidnud seda õiget kägistada, siis pane oma fantaasia mängu ja ürita ise üks originaalne Choker meisterdada. Ja kui meisterdamiseks aega ei jää, siis leiad ehk sobiva ehte meie kollektsioonist.

Siin üks tore video sellest, kuidas Choker kaelaehteid ise meisterdada.

Video © Kayley Melissa